příměstské tábory

Základní informace – veškeré příměstské tábory pořádáme formou družiny od pondělí do pátku. Pro účastníky je připraven bohatý program. Veškeré tábory dotváří různorodé aktivity:

  •  volnočasové, zájmové, vzdělávací, sportovní, tvořivé, poznávací a zábavné aktivity
  •  vzdělávací – seznámení se zvířaty a zásadami vzájemného soužití lidí a zvířat
  •  zvířata, jejich chov a péče o ně – zvířata, se kterými děti přijdou do styku, jsou v pravidelné veterinární péči a jsou vybrána a vedena odborným pracovníkem
  • poznávací – probuzení zájmu dětí o okolní svět – historii, faunu a flóru
  • ochrana přírody a životního prostředí
  •  tvořivé – zdokonalení nejen jemné motoriky pomocí tradičních a netradičních způsobů tvoření
  •  tematické hry, soutěže, sportovní hry, výlety, exkurze

Veškeré aktivity jsou určeny jak handicapovaným tak zdravým dětem a mládeži od 6 do 17 let.

V ceně tábora je zahrnuto jedno jídlo denně, pitný režim (pitná voda, šťáva, popř. čaj apod. do vlastních nádob – lahev na pití), vstupné, jízdné a další náklady dle zaměření. Program se průběžně přizpůsobuje dle aktuálního počasí. V případě nepříznivého počasí je zajištěn náhradní program. Všechny příměstské tábory jsou převážně realizovány a zahajovány na zážitkové zahradě Českých Budějovicích 3 Pražské předměstí Husova kolonie, sjezd z Nádražní ulice, nedaleko zastávek MHD „Strakonická obchodní zóna". Sraz a rozchod tamtéž pokud není uvedeno jinak. Z provozních důvodů a vzhledem k návaznosti dopravy se může stát, že dojde ke změně místa srazu a rozchodu. O této změně budou děti informovány minimálně den předem. Nástup dětí je od 8.00 hod. do 8.30 hod., odchod do 16.00 hod.

Účast je možná i v jednotlivých dnech.

Povinná výbava na příměstský tábor:

Oblečení a obuv: pláštěnka, pokrývku hlavy, vhodná pevná nepromokavá obuv (NE boty Crocs – gumové pantofle apod., NE sandály) a vhodné oblečení (NE šusťákový a reflexní materiál) pro celodenní pobyt v přírodě a mezi zvířaty, s ohledem na aktuální počasí, v případě nepříznivého počasí holinky (gumáky).

Hygiena: vlhčené ubrousky, papírové kapesníky.

Ochranné prostředky: dle potřeb účastníka ochranný krém či repelent.

Osobní doklady: kopii průkazu zdravotní pojišťovny, u které je účastník evidován, průkaz ZP - ZTP – ZTP/P pokud jej účastník vlastní, doklad (průkaz) s fotografií a datem narození či RČ účastníka k prokázání jeho věku při hromadné přepravě.

V případě, že dítě bude na tábor a z tábora odcházet samo musí být tato skutečnost předána od rodičů v písemné formě.

Strava a pití: lahev na pití (obsah minimálně 1 l). Během aktivity je zajištěno jedno hlavní jídlo na den a pitný režim (pitná voda, šťáva, popř. čaj apod.) do vlastních nádob – lahev na pití (obsah minimálně 1 l). Dle potřeb dítěte, zajistěte dopolední a odpolední svačinu. Pro vybrané tábory ešus, kompletní příbor včetně lžíce – vždy poznámka u konkrétního tábora.

Vhodný batoh ! ! !   Všechny věci, které účastníci mají s sebou se musí do tohoto batohu vejít tak, aby šel bez problémů řádně uzavřít ! Velikost a konstrukce batohu musí odpovídat velikosti a zdatnosti účastníka.

Je nutné, aby dítě bylo očkováno proti tetanu a mělo všechna stanovená pravidelná očkování.

 

PODMÍNKOU JE ZVLÁDNUTÍ ZÁKLADNÍ SEBEOBSLUHY.

 

Změna vyhrazena.     Tábor je realizován při minimální účasti 6-ti osob.

         

   Předběžné přihlášení:

            z našich webových stránek: www.rozarka.eu

na e-mailovou adresu: tabory.cz@seznam.cz

poštou odesláním předběžné přihlášky na adresu:

RC ROZÁRKA, Průběžná 2503/38, 370 04 České Budějovice 3, ČR

Platby na číslo účtu vedeného u Fio banky č. 2300349916/2010

 

Na základě předběžného přihlášení obdrží všichni zájemci na e-mail (případně poštou) závaznou přihlášku s pokyny.

 

INFORMACE TÉŽ NA WWW.VSKH.CZ

 

 

PODZIMNÍ  PRÁZDNINY

BABÍ LÉTO                                              termín                    29.10. - 01.11. 2015

Pobyt dětí a mládeže je organizován obdobně jako na příměstských táborech. Je určen pro děti a mládež, které mají kladný vztah ke zvířatům a k přírodě vůbec. Pro účastníky je připraven program v zookoutku „RAJSKÁ ZAHRADA“ v Českých Budějovicích v zahrádkářské kolonii u Sika. Program dotváří různorodé zájmové, tvořivé, vzdělávací, zábavné a sportovní aktivity, výlety, exkurze atp.

Cena:                          400 Kč/den                                                                            Změna vyhrazena.

 

ZIMNÍ  PRÁZDNINY

SNĚHULKA                                           termín                   19.12. - 22.12. 2015

Pobyt dětí a mládeže je organizován obdobně jako na příměstských táborech. Je určen pro děti a mládež, které mají kladný vztah ke zvířatům a k přírodě vůbec. Pro účastníky je připraven převážně turistický program, který dotváří různorodé zájmové, tvořivé, vzdělávací, zábavné a sportovní aktivity, výlety, exkurze atp. s ohledem na počasí. Popřípadě v JK stáj Šárka Bečelov v krásném prostředí píseckých hor na protivínsku. Zážitkový program tvoří pobyt u koní a zimní radovánky, soutěže, výlety a výpravy. JK stáj Šárka je v lokalitě s krásným okolím vhodným pro zimní turistiku, rekreační i sportovní vyžití.

Cena:                          400 Kč/den                                                                            Změna vyhrazena.

 

JARNÍ PRÁZDNINY

PRVOSENKY                                           termín                    22.02. - 26.02. 2016

Příměstský tábor je realizován v období jarních prázdnin. Pro účastníky je připraven program ve „Stáji Šárka“ v Protivíně. Aktivity jsou přizpůsobeny schopnostem jednotlivců a jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Program dotváří tematicky zaměřené hry, soutěže, sportovní hry, výlety, exkurze apod. V případě vhodných sněhových podmínek bude program zaměřen i na zimní rekreační sporty.

Cena:                        2 000 Kč                   500 Kč/den                                                Změna vyhrazena.

 

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

SEDMIKRÁSKY                                        termín                    23.03. - 27.03. 2016

Pobyt dětí a mládeže je organizován obdobně jako na příměstských táborech, realizován v období velikonočních svátků (prázdnin). Pro účastníky je připraven program v ZOOkoutku ČB a ve „Stáji Šárka“ v Protivíně. Účastníci se zábavnou formou učí, pod vedením odborného pracovníka, pečovat o zvířata a správnému přístupu ke zvířatům i svému okolí. Program dotváří tematicky zaměřené hry, soutěže, sportovní hry, výlety, exkurze apod.

Cena:                         2 000 Kč                   500 Kč/den                                                Změna vyhrazena.

 

 

LETNÍ  PRÁZDNINY

KOŇSKÁ ROMANCE

1. turnus     termín     25.07. - 29.07. 2016    

2. turnus     termín     22.08. - 26.08. 2016 

 

Přes teorii, seznámení s koněm až po krmení, čištění, sedlání a ježdění na koni pod vedením cvičitele. Hry a soutěže, cvičení na koni – voltiž, seznámení s dalšími zvířaty ve Stáji Šárka Bečelov v krásném prostředí píseckých hor. Zde je pro děti připraven každodenní program jízdy na koni. Aktivity jsou přizpůsobeny schopnostem jednotlivců a jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Sraz a rozchod před hlavním vchodem OC MERCURY. Podrobné instrukce dle jízdního řádu nejpozději den před zahájením.

Cena:                        1 990 Kč                   400 Kč/den                                                Změna vyhrazena.

 

PRÁZDNINY SE ZVÍŘATY

1. turnus     termín     11.07. - 15.07. 2016 volná 4 místa

2. turnus     termín     08.08. - 12.08. 2016 obsazeno

 

Tábor je určen pro děti, které mají kladný vztah ke zvířatům, přály by si doma zvíře mít, avšak z různých důvodů ho doma mít nemohou a mají zájem o jejich chov a využití. Pro děti je připraven program, který je zaměřen především na poznávání různých chovů různých zvířat a na činnost, kontakt a péči o zvířata. Účastníci se zábavnou formou učí, pod vedením odborného pracovníka, pečovat o zvířata a správnému přístupu ke zvířatům i svému okolí. Program dotváří tematicky zaměřené hry, soutěže, sportovní hry, výlety, exkurze apod. Program dotváří tematicky zaměřené hry, kvízy, soutěže, sportovní hry, výlety, návštěvy a exkurze na místa tematicky se vztahující k oblasti života zvířat a lidí apod.

Dle konkrétní nabídky a situace mohou děti navštívit např. Ranč ROMANCE v Chotýčanech, Zemský hřebčinec Písek s. p., ZOOkoutek POHODÁŘI VSKH v ČB, Borovanský mlýn s malou farmou, Oboru Nový Dvůr v Hluboké u Borovan, Malou farmu DONEY GAL v Pořežanech Marie a Václava Bočkových včetně muzea historických vozidel v místě, Přírodovědné muzeum Semenec v Týně nad Vltavou včetně Městského muzea, stáj JK Šárka v Bečelově u Protivína, statek Výštice „Ranč Země Nezemě„ v Chlumci nedaleko Olešníku aj.

Cena:                        1 790 Kč                   400 Kč/den                                                Změna vyhrazena.

 

LÉTO S POHODÁŘI     "Lesní moudrost"

1. turnus     termín     25.07. - 29.07. 2016 obsazeno

2. turnus     termín     08.08. - 12.08. 2016  obsazeno

 

Tábor je určen pro děti a mládež, které mají kladný vztah k přírodě, zvířatům a trempinku. Děti se učí tábornickým dovednostem, jak se chovat a jak přežít v přírodě. Cílem je vytvářet a posilovat pozitivní vztah dětí k přírodě, svému okolí a především ke zvířatům. Program bude zpestřen různými tvořivými, vzdělávacími a sportovními aktivitami a soutěžemi,výlety a exkurzemi ....

Cena:                        1 790 Kč                   400 Kč/den                                                Změna vyhrazena.

 

GARDEN PRÁZDNINOVÁ ŠKOLKA

1. turnus     termín     25.07. - 29.07. 2016  obsazeno

2. turnus     termín     22.08. - 26.08. 2016  obsazeno

 

Tábor je určen pro děti nižšího věku od 5 do 8 let (obdoba "lesní školky"). Podmínkou je zvládnutí základní sebeobsluhy. Děti pobývají na zážitkové zahradě České Budějovice 3 Pražské předměstí Husova kolonie nedaleko zastávek MHD "Strakonickáobchodní zóna". Program pro děti je přizpůsoben jejich věku (vycházky do okolí, návštěvy pamětihodností a zajímavostí Českobudějovicka, zookoutku, pohybové a motivační hry, kreativní tvoření, výlety apod.).

Cena:                        1 790 Kč                   400 Kč/den                                                Změna vyhrazena.

 

LOVCI POKLADŮ     místo konání Křemže

        termín       NEVYHLÁŠENO

Všude kolem nás jsou skryté poklady čekající na své objevení! Zveme vás na skvělé dobrodružství při hledání tajemných schránek pomocí odkazů, šifer a zeměpisných souřadnic. Čekají vás hry plné zábavy a překvapení, spojené se sportem, turistikou a cestováním.

Letní škola zaměřená na Geocaching  vhodná pro chlapce i dívky od 9 do 15 let.

Informace vedoucí skupiny Alena Nováková tel. 603586747

Cena:                        1 990 Kč

 

Prázdninový týden s králem aneb život za vlády krále Přemysla Otakara II.

        termín       NEVYHLÁŠENO

Tábor je určen pro děti ve věku 6-11 let. Program pro děti je přizpůsoben jejich věku. Dopolední tvoření v prostorách herny (tvorba pestrých výrobků, při používání různých výtvarných a pracovních technik a pomůcek, vztahujících se k historii kolem krále Přemysla Otakara LL a města České Budějovice), odpolední řádění na čerstvém vzduchu kolem Malého jezu (sportovní aktivity, různá cvičení, hry, výtvarné činnosti, které nelze praktikovat v herně, odpočinek, prohlídka historického jádra města a ukázka původní hranice starého města, návštěva dílny papírového platnéřství v Borovanech apod.).

Cena:                        1 990 Kč                   400 Kč/den                                                Změna vyhrazena.

 

MAXÍK    

        termín    1.turnus    24.7. - 28.7. 2017  bližší info pdf*

        termín    2.turnus    31.7. - 4.8. 2017    bližší info pdf*

Tábor je určen pro děti nižšího předškolního věku a mladšího školního věku. Podmínkou je zvládnutí základní sebeobsluhy. Program pro děti je přizpůsoben jejich věku. Aktivity jsou zaměřeny na rozvoj řečových a percepčně - motorických dovedností a rozvoj pozornosti, na prevenci vzniku specifických poruch učení formou her pod vedením speciálního pedagoga. Dopolední tvoření v prostorách herny, odpolední řádění na „čerstvém“ vzduchu kolem Malého jezu (vycházky do okolí, návštěvy pamětihodností a zajímavostí Českobudějovicka, pohybové a motivační hry, kreativní tvoření apod.).

Informace vedoucí skupiny

Mgr. Šárka Brůhová, DiS. - speciální pedagog    tel.: 775 370 830     e-mail: s.bruhova@seznam.cz

Cena:                         1 800 Kč                   400 Kč/den                                                Změna vyhrazena.

 

 

PODZIMNÍ  PRÁZDNINY

S ROZÁRKOU NA RANČI                    termín        26.10. - 28.10. 2015

Pobyt dětí a mládeže je organizován obdobně jako na příměstských táborech. Je určen pro děti a mládež, které mají kladný vztah ke zvířatům a k přírodě vůbec. Pro účastníky je připraven program na malé famě a stáji Šárka v Bečelově u Protivína (www.stajprotivin.cz), v zookoutku „RAJSKÁ ZAHRADA“ v České Budějovice 3 Pražské předměstí Husova koloniev a na „RANČI ROMANCE“ v Chotýčanech. Účastníci se zábavnou formou učí, pod vedením odborného pracovníka, pečovat o zvířata a správnému přístupu ke zvířatům i svému okolí. Program dotváří různorodé zájmové, tvořivé, vzdělávací, zábavné a sportovní aktivity, výlety, exkurze atp.

Cena:                                     400 Kč/den                                                                        Změna vyhrazena.

 

ZIMNÍ  PRÁZDNINY

SNĚHULKA                                              termín        21.12. - 23.12. 2015

Pobyt dětí a mládeže je organizován obdobně jako na příměstských táborech. Je určen pro děti a mládež, které mají kladný vztah ke zvířatům a k přírodě vůbec. Pro účastníky je připraven převážně turistický program, který dotváří různorodé zájmové, tvořivé, vzdělávací, zábavné a sportovní aktivity, výlety, exkurze atp. s ohledem na počasí. Popřípadě v JK stáj Šárka Bečelov v krásném prostředí píseckých hor na protivínsku. Zážitkový program tvoří pobyt u koní a zimní radovánky, soutěže, výlety a výpravy. JK stáj Šárka je v lokalitě s krásným okolím vhodným pro zimní turistiku, rekreační i sportovní vyžití.

Cena:                          650 Kč/den                                                                            Změna vyhrazena.

 

SPOLEČNÝ KROK NA NOVÝ ROK        termín     27.12. 2014 - 03.01. 2015

Netradiční vánočně silvestrovský pobyt spojený s turistikou v podhůří Jizerských hor.

Cena:                         5 200 Kč                                                                                         Změna vyhrazena.

 

 

INFORMACE TÉŽ NA WWW.VSKH.CZ