72. hodin

https://www.72hodin.cz

72 hodin pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během těchto 72 hodin ve vyhlášeném termínu a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí.

Vymyslete s kamarády projekt, který vás bude bavit, zlepší vaše okolí, pomůže lidem kolem vás, nebo jen někoho potěší. Na našem webu, či facebooku (www.facebook.com/72hodin.cz) naleznete mnoho informací o tom, jak postupovat, aby se vaše nápady proměnily na skutečnost. Dívejte se kolem sebe! Ve vašem okolí je spousta věcí, které se dají vylepšit, mnoho lidí, kteří potřebují pomoc, a mnoho takových, kteří se chtějí při práci bavit! Už teď se na ně moc těšíme!

Projekty probíhají po celém Česku ve vyhlášeném termínu vždy od pátku do neděle. Projekty mohou být libovolně dlouhé. Může se tedy jednat jen o několikahodinovou aktivitu, či o třídenní maratón dobrovolnických pra­cí.

Kdo za tím celým stojí?

V České republice 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Kromě ČRDM se do projektu přidají také partnerské organizace a další desítky dětských a mládežnických organizací, tisíce dobrovolníků a mezi nimi také vy!

 

Máš nápad, jak zlepšit místo, kde žiješ? Víš, kdo čeká na tvou pomoc? Dej dohromady pár kamarádů, s nimiž nápad uskutečníš, a tím se připojíš k tisícům dobrovolníků po celé naší zemi. Pojď do toho s námi!

 

Rodinné centrum ROZÁRKA se pravidelně do tohoto projektu zapojuje. Pro letošní ročník si vybrala téma „Příroda“. Tato akce je otevřena široké veřejnosti, proto pojďte s námi do toho! Ruku na to!

 

Vyčištění veřejného prostoru

Kategorie: Příroda                         Stav: Otevřený

Pomáháme přírodě, aby nám to příroda mohla oplácet.

Vyčištění a úklid parku se sportovištěm, dětským hřištěm a cyklostezkou na sídlišti Pařížské komuny v Českých Budějovicích 3, mezi ulicemi Plzeňská a Průběžná, který je hojně využíván rodinami, dětmi a mládeží i seniory k volnočasovému vyžití.

Akce je jak pro děti všech věkových kategorií, tak pro dospělé.

 

Lokalita:

Park v Českých Budějovicích na sídlišti Pařížské komuny mezi ulicemi Plzeňská a Průběžná.

Realizátor:

Rodinné centrum ROZÁRKA

Kdy:

10.10.2019       od 9:00 hod.

Koordinátor

kontakt:

Alice Pachová

rozarka.rc@seznam.cz – GSM: 724 410 286

Kontaktní

adresa:

Romana Bočková           GSM: 724 410 286

Průběžná 2503/38, 370 04 České Budějovice 3

 

Hlavním tématem akce je během 72 hodin vyčistit a uklidit park se sportovištěm, dětským hřištěm a cyklostezkou na sídlišti Pařížské komuny v Českých Budějovicích 3, mezi ulicemi Plzeňská a Průběžná, který je hojně využíván rodinami, dětmi a mládeží i seniory k volnočasovému vyžití. Tentokrát se, nejen děti a mládež sami postarají o jeho úklid.

 

INFORMACE PRO LETOŠNÍ ROČNÍK AKCE "72. HODIN" PRO VÁS PŘIPRAVUJE KOORDINÁTORKA PROJEKTU

ALICE PACHOVÁ a ROMANA BOČKOVÁ

 

 

 

Stránky projektu 72 hodin 2019 na

Stránky projektu 72 hodin 2018 na https://www.72hodin.cz/2018/projekty/pomahame-prirode

Stránky projektu 72 hodin 2017 na https://www.72hodin.cz/2017/projekty/pomahame-protoze-chceme-vylepsit-zivot-kolem-sebe

Stránky projektu 72 hodin 2016 na https://www.72hodin.cz/2016/projekty/pomahame-protoze-chceme-vylepsit-zivot-kolem-sebe

Stránky projektu 72 hodin 2015 na https://www.72hodin.cz/2015/projekty/rozarcin-strom

Stránky projektu 72 hodin 2014 na https://www.72hodin.cz/2014/projekty/co-deti-maji-si-kde-hrat-priloz-ruku-k-dilu

Stránky projektu 72 hodin 2013 na: https://www.72hodin.cz/2013/projekty/pomahame-prirode-aby-nam-to-priroda-mohla-oplacet-aneb-spolecne-dokazeme-vic

Stránky projektu 72 hodin 2012 na https://www.72hodin.cz/2012/projekty/vycisteni-verejneho-prostoru

 

Více fotografií naleznete na: www.rozarka.eu