JEDNODENNÍ & VÍKENDOVÉ & SPORTOVNÍ AKCE

Akce, pokud není uvedeno jinak, jsou určeny široké veřejnosti, organizovaným i neorganizovaným jednotlivcům i skupinám bez ohledu na věk. Vybrané aktivity jsou přizpůsobeny osobám s znevýhodněním. Na vodácké akce je nutná rezervace.

PŘEDBĚŽNÉ PŘIHLÁŠKY NA e-mail: rozarka.rc@seznam.cz

Akce jsou průběžně aktualizovány a doplňovány.

Vybrané akce realizuje organizace na některých se organizačně podílíme.

ZMĚNA VYHRAZENA

„TŘÍKRÁLOVÁ  JÍZDA“

Tradiční jednodenní sjíždění Mlýnské Stoky centrem Českých Budějovic. Zajištění a doprava vodáckého materiálu. Večer posezení s „kytárkama“, vyhodnocení, předání ocenění. www.pohodari.vskh.cz

„DNY  SLOVENSKÉ  KULTURY“                                        

Aktivní účast na společensko kulturní akci a to především 18.02. 2012 v hotelu Filip v ČB (Česko-slovenský večer s Klubem slovenských dotyků - zábavné odpoledne a večer pro děti a dospělé), 24.02. 2012 restaurace Metropol (Haluškové preteky - kulinářské soutěžení ve vaření halušek), 25.02. 2012 DK Metropol Radniční bál a další. www.cb-info.cz/cz/mesto-kultury/aktuality/stranky/dny-slovenske-kultury-2012.aspx

„VELKÝ  MAŠKARNÍ  REJ“                                          

Společensko kulturní akce pořádaná ve spolupráci s KD Gerbera je určena pro širokou veřejnost a především pro rodiny s dětmi jak zdravími tak handicapovanými. KD Gerbera v Českých Budějovicích, má bezbariérový přístup. Na nedělní odpoledne je pro všechny účastníky bez ohledu na věk či handicap připraven bohatý program (hry, soutěže, tanec, taneční a westernové vystoupení, módní přehlídka aj.), kterým nás bude provázet DJ David Borovka www.borovka.cz , www.rozarka.eu

 

„PLES  OTEVŘENÝCH  SRDCÍ“                                                           termín                             březen

VI. Ples otevřených srdcí pro vozíčkáře a handicapované lidičky v KD Bludov lázeňské městečko v Olomouckém kraji ve spolupráci s pořádajícím o.s. Kamarádi otevřených srdcí. Na páteční odpoledne je pro všechny účastníky bez ohledu na věk či handicap připraven bohatý program (hry, soutěže, tanec, taneční a umělecká vystoupení, módní přehlídka aj.), kterým nás budou provázet dva komentátoři. Jedním z nich je předsedkyně občanského sdružení Kamarádi otevřených srdcí Hana Mösnerová Bobina. www.kamaradiotevrenychsrdci.cz

 

„JIHOČESKÝ KOMPAS“                                                                      termín                            04.04.-05.04.

Akce pro veřejnost. Prezentace celoroční, pravidelné činnosti, volnočasových aktivit organizace na JIHOČESKÉM KOMPASU 2013 VI. ročníku veletrhu turistických zážitků, cestovních možností a vizí. Veletrh Jihočeský kompas je součástí projektu s názvem "Podpora zahraničního příjezdového cestovního ruchu jižní Čechy, Horní Rakousko, Waldviertel". Připravili jsme pro malé i větší návštěvníky nejrůznější aktivní i stolní hry a volnočasové vyžití v rámci této akce.

 

„KOUZELNÝ  KOLOTOČ“                                                                    termín                             26.04. - 27.04.

Akce je určena pro děti a mládež od 6 do 17 let zdravé i handicapované. Zajištěné stravování a pitný režim. Den plný kreativního tvoření, tematických a deskových her v klubovně RC ROZÁRKA v Českých Budějovicích. Kempování ve vlastních stanech s vlastním vybavením. www.rozarka.eu

 

„MÁJOVÝ BĚH CHOTÝČANY“                                                              termín                             01.05.

Společensko kulturní akce pořádaná obcí Chotýčany ve spolupráci s „RANČEM ROMANCE“ V Chotýčanech. Sváteční odpoledne s táborákem  je otevřené široké veřejnosti. Soutěž v běhu o drobné ceny pro všechny generace. Zajištěné občerstvení a pitný režim. www.chotycany.cz/kultura.html

 

„VOLEJBALOVÉ PLACKOVÁNÍ“                                                           termín                             26.04. - 27.04.

Amatérské volejbalové klání – volejbal pro všechny. Sportovní vyžití pro všechny, ať už amatéry či profesionály zdravé i handicapované. Zajištěné občerstvení a pitný režim, zajištění a doprava sportovního náčiní. Večer táborák a vyhodnocení, předání ocenění. Kempování ve vlastních stanech s vlastním vybavením.

 

„NAJDI SI SVÉHO KONÍČKA“ 21. otevírání hlavní turistické sezony - ČB        termín                   04.05.

Akce pro veřejnost v centru Českých Budějovic. Otevření hlavní turistické sezóny. Prezentace celoroční, pravidelné činnosti, volnočasových aktivit organizace. Pro děti a mládež, rodiny a širokou veřejnost jsme připravili nejrůznější aktivní hry a volnočasové vyžití v rámci této akce.

 

„Dětský den v zookoutku RAJSKÁ ZAHRADA“                                    termín                             31.05.

Společensko kulturní akce pořádaná v zookoutku Sváteční odpoledne s táborákem  je otevřené široké veřejnosti především dětem. Soutěže a hry o drobné ceny, zábava a kolektivní hry pro všechny generace. Zajištěné občerstvení a pitný režim. www.pohodari.vskh.cz

 

„Den dětí v Chotýčanech“                                                                        termín                             08.06.

Společensko kulturní akce pořádaná obcí Chotýčany ve spolupráci s „RANČEM ROMANCE“ V Chotýčanech. Sváteční odpoledne s táborákek  je otevřené široké veřejnosti především dětem. Soutěže a hry o drobné ceny, zábava a kolektivní hry pro všechny generace. Zajištěné občerstvení a pitný režim. www.chotycany.cz/kultura.html

 

06.06. - 08.06.

 WORKSHOP PRO DĚTI A MLÁDEŽ „MEDULIENKA“

Jednodenní workshop pro děti a mládež na téma včely a včelařství ve spolupráci s POHODÁŘI VSKH, EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s., ZO ČZS České Budějovice Pražské předměstí a ČSV.

Prostory zahrady se zookoutkem v Českých Budějovicích zahrádkářská osada Pražské předměstí Husova kolonie, sjezd z Nádražní ulice, nedaleko zastávek MHD „Strakonickáobchodní zóna.  Zajištěné občerstvení a pitný režim. Více v odkazu "VZDĚLÁVÁNÍ A OSVĚTA/akce".

 

 

„POHODÁŘI NA TRÁVĚ“                                                                       termín                            10.05.

Tradiční otevřený pohodový hudebně rodinný festival pro děti a mládež, celé rodiny, širokou veřejnost, zdravé i handicapované zábavný program na sobotní odpoledne.Vystoupí na něm celá řada hudebních osobností i začínajících muzikantů. Otevřená volná hudební produkce. Kulturně společenská akce, kterou organizace spolupořádá je určena široké veřejnosti. www.pohodari.vskh.cz

 

WORKSHOP PRO DĚTI A MLÁDEŽ „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“         termín                 1.06.

 Workshop pro děti a mládež zaměřený na bezpečnost při kontaktu se zvířaty ve spolupráci s POHODÁŘI VSKH, EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s., Asociací zooterapie o.p.s. 

Prostory ranče RONANCE v Chotýčanech.

WORKSHOP PRO SENIORY „AΩ - Alfa a Omega“                            termín                 18.06. 

Workshop pro seniory zaměřený na téma chov zvířat a jejich vliv na přírodu a naše okolí, ekologické vnímání života ve spolupráci s POHODÁŘI VSKH, EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s., Asociací zooterapie o.p.s. 

Prostory sálu společenského v Chotýčanech.

 

14.07.

WORKSHOP PRO DĚTI A MLÁDEŽ „MEDULIENKA“

Jednodenní workshop pro děti a mládež na téma včely a včelařství ve spolupráci s POHODÁŘI VSKH, EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s., ZO ČZS České Budějovice Pražské předměstí a ČSV.

Prostory zahrady se zookoutkem v Českých Budějovicích zahrádkářská osada Pražské předměstí Husova kolonie, sjezd z Nádražní ulice, nedaleko zastávek MHD „Strakonická obchodní zóna.  Zajištěné občerstvení a pitný režim. Více v odkazu "VZDĚLÁVÁNÍ A OSVĚTA/akce".

 

15.07.

WORKSHOP PRO DĚTI A MLÁDEŽ „ KDE ŽIJÍ ZVÍŘATA“

Jednodenní workshop pro děti a mládež na téma chov zvířat ve spolupráci s POHODÁŘI VSKH, EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s., Asociací zooterapie o.p.s. a odborníkem na veterinární péči.

Prostory zahrady se zookoutkem v Českých Budějovicích zahrádkářská osada Pražské předměstí Husova kolonie, sjezd z Nádražní ulice, nedaleko zastávek MHD „Strakonickáobchodní zóna.  Zajištěné občerstvení a pitný režim. Více v odkazu "VZDĚLÁVÁNÍ A OSVĚTA/akce".

 

17.07.

SEMINÁŘ PRO DĚTI A MLÁDEŽ „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“

Jednodenní seminář pro děti a mládež zaměřený na bezpečnost při kontaktu se zvířaty ve spolupráci s POHODÁŘI VSKH, EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s., Asociací zooterapie o.p.s. 

Prostory zahrady se zookoutkem v Českých Budějovicích zahrádkářská osada Pražské předměstí Husova kolonie, sjezd z Nádražní ulice, nedaleko zastávek MHD „Strakonická obchodní zóna.  Zajištěné občerstvení a pitný režim. Více v odkazu "VZDĚLÁVÁNÍ A OSVĚTA/akce".

 

29.07.

WORKSHOP  PRO  DĚTI A MLÁDEŽ  „AΩ - Alfa a Omega“

Jednodenní workshop pro děti a mládež na téma ekologické vnímání života ve spolupráci s POHODÁŘI VSKH, EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s., Asociací zooterapie o.p.s.

Prostory zahrady se zookoutkem v Českých Budějovicích zahrádkářská osada Pražské předměstí Husova kolonie, sjezd z Nádražní ulice, nedaleko zastávek MHD „Strakonická obchodní zóna Zajištěné občerstvení a pitný režim. Více v odkazu "VZDĚLÁVÁNÍ A OSVĚTA/akce".

 

72 hodin                                                                     termín                       10.10. - 13.10

72 hodin Ruku na to!      9.10. 2014 Příprava a obnova zážitkové zahrady v ČB, která je využívána k volnočasovému vyžití. CO DĚTI, MAJÍ SI KDE HRÁT ? PŘILOŽME RUKU K DÍLU ! otevřená akce RC ROZÁRKA  www.rozarka.eu či www.vskh.cz

Dále se připojíme k projektům 72 hodin Ruku na to! partnerských organizací:

 

„MIKULÁŠSKÁ  JÍZDA“                                                                              termín                              06.12.

Tradiční jednodenní sjíždění Mlýnské Stoky centrem Českých Budějovic. Zajištění a doprava vodáckého materiálu. www.pohodari.vskh.cz

 

„NOVOROČNÍ  VÝSTUP  NA  KLEŤ“                                                          termín                              10.01.

Tradiční jednodenní akce „Výstup na Kleť“. www.rozarka.eu